VETEXPERT VetoSkin (90 kapsül)

Dermatolojik rahatsızlığı olan kedi ve köpeklere hazırlık

VetoSkin, sağlık üzerinde olumlu etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış aktif maddeler içerir. Ürün, çeşitli dermatolojik problemlerle mücadele eden kedi ve köpekler için üretilmiştir. Kapsüller, evcil hayvanınızın cildi kuru, pul pul ise veya aşırı saç dökülmesinden endişe duyuyorsanız özellikle yararlıdır. Preparatın bileşimi, zengin bir omega-3 ve omega-6 çoklu doymamış yağ asitleri kaynağı olan balıklara dayanmaktadır. Vücuttaki eksikliklerinin tamamlanması, dokunun doğru miktarda nemi tutmasına yardımcı olur, iltihaplanma riskini en aza indirir ve kaşıntıyı azaltır. Çinko ilavesi, yara iyileşmesini hızlandırır ve püstül oluşumunu engeller. Köpeğinizin veya kedinizin sağlığı için bir B vitamini kompleksi de kullanılmıştır. Değerli omega yağ asitlerini içerir; metabolik süreçlerinde gerekli olan. Kapsüllerin düzenli olarak uygulanması, kalın, parlak bir kaplama ve lezyonsuz, pürüzsüz, elastik bir cilt sağlar. Kullanım için lütfen veteriner hekiminize danışın.

Vetoskinin Etki alanı

Kuru, donuk, saç dökülmesi ve ciltte pullanma ile kendini gösteren dermatolojik rahatsızlıkları olan köpekler ve kediler için tasarlanmıştır.

Ürün açıklaması

VetoSkin tamamlayıcı beslemesinin etki mekanizması, bilimsel literatürde açıklanan bu preparatın tek tek bileşenlerinin etkilerine dayanmaktadır:

  1. O

    VetoSkin

    mega-6 çoklu doymamış yağ asitleri, uygun cilt ve tüy sağlığının korunmasında yer alan en önemli besin maddelerinden biridir. Bunlar, cildin su bariyerinin bütünlüğünü korumada özellikle önemli bir rol oynayan linoleik ve gama-linolenik asitleri (özellikle hodan yağı bakımından yüksek) içerir. Bu asitler, cilt hücrelerini (sözde seramidler) birbirine bağlayan özel yapıların bir parçasıdır. Bunlar, suyun hücreler arasında nüfuz etmesini önleyen özel lipit hücreler arası plaklardır. Sonuç olarak, cilt doğru miktarda suyu tutar, elastik ve elastik kalır, pul pul dökülmez ve kurumaz. Omega-3 yağ asitleri, dermatolojik rahatsızlıkları olan köpekler için klinik diyetlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  2. Omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri, anti-enflamatuar özelliklere sahip eikosanoidlerin öncüleri olduklarından, öncelikle anti-enflamatuar ve anti-şişliktir. Anti-enflamatuar tedaviye ihtiyaç duyan bir hayvanın diyetindeki bu asitlerin miktarının arttırılması, uygulanan NSAID’lerin dozunu azaltabilir veya hatta kullanılmalarını gerektirmeyebilir. Dermatolojik bozukluklarda, omega-3 yağ asitleri etkilenen bölgelerdeki iltihabı azaltabilir ve bu da kaşıntıyı azaltmada çok faydalı bir etkiye sahip olabilir.
    Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, atopik dermatiti olan köpeklerin cilt durumunu iyileştirdiği gösterilen bir dizi köpek çalışmasında besin takviyesi olarak kullanılmıştır.
  3. Çinko, cilt hücrelerinin çoğalmasında önemli rol oynayan ve cilt yaralarının iyileşmesinde rol oynayan bir mikro besindir. Bir köpeğin diyetindeki çinko eksikliği, dermatoz adı verilen belirli bozukluklara yol açar. Karakteristik cilt değişiklikleri geliştirirler: pullar, püstüller ve ülserler. Çinko bozuklukları olduğunda köpeklerde çeşitli form ve dozlarda (çinko sülfat – 10 mg / kg; çinko glukonat 10 mg / kg) kullanılmaktadır.
  4. B vitaminleri (B1, B2, B6, B12), omega-6 ve omega-3 ailelerinden esansiyel yağ asitlerinin metabolizmasında anahtar rol oynar. Bu vitaminlerin eksikliğinde bu asitlerle takviye etkili olmayabilir, çünkü bunlar çoklu doymamış yağ asitlerinin metabolik süreçlerinde yer alan birçok enzimin koenzimleridir. B grubundan bir vitamin de biotindir. Ağızdan uygulandığında yağ bezlerine gider ve daha sonra deri yüzeyine atılır. Yağ bezlerinde bulunması sebum salgısını kısmen azaltır ve yağlı cilt yoğunluğunu engeller, bu özellikle sebore olan köpeklerde faydalıdır.

Sonuç olarak VetoSkin ek gıda, bilimsel olarak kanıtlanmış etki mekanizmasına sahip aktif maddeler içerir ve bunların kullanımı yaşlı köpeklerde faydalı olabilir.

Ambalaj

60/90 kapsül

İçeriği

Balıklar, diğer suda yaşayan hayvanlar ve bunların ürünleri.

İçindekiler

Balık yağı (bir omega-3 yağ asitleri kaynağı olarak)
Soğuk preslenmiş hodan yağı (bir omega-6 yağ asitleri kaynağı olarak)
Çinko
Vitamin B1
Vitamin B2
Vitamin B6
Vitamin B12
Biotin

köpeklerin cilt hastalıkları için kullanılan bir ilaçtır. Atopik dermatit, pire dermatit, kontak dermatit

Vetoskin Dozajı

15 kg’a kadar 1 kapsül, 15 kg vücut ağırlığı / gün üzerinde 2 kapsül.
Twist Off kapsülü, bütün olarak ağız boşluğuna uygulanabilir veya kesilebilir ve ardından içeriği yiyecekle karıştırılabilir veya doğrudan ağza verilebilir.

Hazırlığın en az 2 ay veya optimum etki elde edilene kadar kullanılması önerilir.

 

Detaylı bilgi ve satın alım için veteriner hekimlerimize ulaşabilirsiniz.